10 نکته عملی برای یادگیری سریعتر کد نویسی

7Learn

اگر در حال یادگیری برنامه نویسی و توسعه وب هستید ،بهتون تبریک میگم! مهارت های دیجیتالی در برنامه نویسی یک سرمایه با ارزش برای آینده شما در دنیای شگفت انگیز و پر فناوری است. برای کمک به استفاده بیشتر از این تجربه شگفت انگیز ، من 10 نکته آسان برای یادگیری سریع کد نویسی را براتون قرار میدم.

همه نکات توصیه های ارزشمندی است که کاش یک نفر وقتی برای اولین بار شروع به یادگیری کد نویسی کردم به من گفته بود . هیچکدام از اینها علوم موشکی نیست ، اما هرکدام از آنها به شما کمک می کنند تا سریعتر یاد بگیرین و تمرکزتون رو بالا ببرین.

1- مبانی علوم کامپیوتر را بیاموزید:

این موضوع موضوعی است که من بهش خیلی علاقه دارم. به همین دلیل هست که این اولین نکته من برای یادگیری کد نویسی هست.

وقتی برای اولین بار یادگیری نحوه کد نویسی رو شروع کردید ، باید بدونید رایانه ها چه کاری براتون انجام می دهند. این چیزی است که علوم رایانه بهش مربوط میشه ، در حالی که کدنویسی در مورد ساخت رایانه است که کارهای عالی رو انجام می دهد.

یادگیری اصول اولیه علوم رایانه شما رو با کلیات اصولی نحوه کار رایانه ها آشنا بکند. نیازی نیست که در مورد مهارت ها نگران باشید ، فقط روی اصول اولیه تمرکز کنید.

هنگامی که مفاهیم اصلی رو درک می کنید ، می تونید کدنویسی رو خیلی سریعتر یادبگیرین. این به این دلیل هست که شما در حال حاضر با بسیاری از اصطلاحات پیرامون برنامه نویسی و توسعه وب آشنا خواهید شد.


2-زمان خود را بگیرید:

مانند یادگیری به طور کلی ، یادگیری برنامه نویسی یک شبه اتفاق نمی افتد.

مردم اغلب از من سؤال می کنند که فکر می کنم برای موفقیت در یادگیری برنامه نویسی و توسعه وب چه اهمیتی دارد. جواب من همیشه یکیه: “صبور بودن”.

مغزتون به سادگی به زمان نیاز داره تا هرچی که یاد می گیرین پردازش کنین

با این حال ، مهم اینه که به ذهن خود اجازه ندید استراحت های خیلی طولانی داشته باشد. بنابراین ، به یادتون باشه که هر روز تمرین کنید ، حتی روزهایی که ترجیح می دید اون روز رو بکشید.

مطمئناً ، هر از گاهی ، روزهایی خواهید داشت که احساس نمی کنید کدی بنویسید یا روی پروژه های خود کار می کنید. در این حالت ، به سادگی مواردی که یاد گرفته این رو برای تجدید حافظه خود ، مرور و تکرار کنید.


3-از اشتباه کردن نترسید:

این می تونه برای اکثر ما مشکل باشه ، اما این یکی از نکات مهم برای یادگیری کدنویسی است.

دنیای مدرن آنقدر روی تلاش برای کارآیی ، کمال و موفقیت متمرکز شده که بیشتر مردم به طور ناخودآگاه به طرز وحشتناکی از اشتباه کردن می ترسند.

هنگام یادگیری کد نویسی ، سعی کنید مراقب باشید تا کنجکاوی خودتون رو به دست بگیرد. این قدرتمندترین دارایی است که دارین. از اون استفاده کنید تا ذهن خودتون رو برای امتحان کردن چیزهای جدید و یادگیری با انجام آن باز کنید.

من می گم شخصی که اشتباه نمی کند ، پیشرفتی هم ندارد. نگران نباشید ، ذهن خودتون رو متمرکز نگه دارید و پیشرفت خودتون رو ردیابی کنید. به این ترتیب همیشه می توانید به یادداشت های خود نگاهی بیندازید و ببینید تا چه اندازه به این مرحله رسیده اید.


4- درخواست کمک کنید:

برای هر کسی که در حال یادگیری چیزهای جدید است ، مواجهه با اوقات دشوار اجتناب ناپذیر است. این بخشی از روند یادگیری است و فقط نشان می دهد که شما از منطقه راحتی خود خارج می شوید.

خوشبختانه ، جامعه جهانی عظیمی وجود دارد که هنگام سقوط شما رو به دام می اندازه. به یاد داشته باشید که صدها نفر با همان سؤالاتی که ممکن است از خودتان بپرسید ، دست و پنجه نرم کرده اند. این افراد به احتمال زیاد خوشحال می شوند که به شما کمک کنند.

از این رو ، کنجکاو باشید ، به سؤال بپردازید و برای پشتیبانی و کمک در هنگام نیاز به انجمن های گفتگو بروید. مثل stack over flow


5-سعی نکنید همه چیز را بیاموزید:

هنگامی که شروع به یادگیری کد نویسی می کنید ، تمام فنی و اصطلاحات ممکن است به راحتی خسته کننده به نظر برسند. می تونم کاملاً به شما اطمینان بدم که این فقط موقتی است.

در ابتدا ، هر آنچه که می خونید و یاد می گیرید جدید است. به خودتان سخت نگیریدو به خودتان اجازه دهید وقتتان را بگذرانند.

هنگامی که مغز شما همزمان خیلی چیزهای جدید را پردازش می کند ، تمایل دارید تمرکز خود را از دست دهید. این زمانی است که ناامیدی و بی اشتهایی وارد می شود.

اگر این به نظر آشناست ، کمی استراحت کنید و بذارید مغز شما کمی استراحت کند.

به عنوان مثال ، برای بقیه روز کاری کاملاً متفاوت انجام دهید.سر به بیرون بروید ، پیاده روی کنید و فردا به سوالات خود بازگردید.


6- تمرین روزانه :

تکرار ، تمرکز این همان چیزی است که موفقیت حاصل می شود!

کلید یادگیری برنامه نویسی و تسلط بر هنر برنامه نویسی نیاز به یک تمرین مداوم و روزانه دارد.

جلسه برنامه نویسی شما لازم نیست هر روز یکسان باشد. به سادگی به مغز خود چیزی برای پردازش روزانه بدهید. این کار انتقال صافی از حافظه کوتاه مدت شما به حافظه بلند مدت است. می دونم این چقدر دشوار هست .بنابراین چگونه می تونم انگیزه خودم رو در آن روزهایی پیدا کنم که اصلاً احساس کدنویسی نداشته باشم؟

من به راحتی نگاه می کنم که چقدر به اینجا رسیده ام و به خودم یادآوری می کنم که همه چیزهای بزرگی را که هنوز در راه است است. سپس لپ تاپمو باز می کنم و 30 دقیقه تمرین می کنم. این حداقل من برای خودم تعیین کرده ام ، اما وقت روزانه شما می تونه کاملاً متفاوت باشد.

و این خبر خوب است: در بیشتر روزها فقط 30 دقیقه احساس یادگیری خواهید کرد. اگر واقعاً برای یادگیری برنامه نویسی انگیزه دارید ، احتمالاً در ایجاد روال روزانه از آن مشکلی نخواهید داشت.

شما می توانید این کار را انجام دهید!


7- مهارت های جدید خود را اعمال کنید:

الان که چیزهای جدید را یاد می گیرید و هر روز بهتر می شوید ،هدف از یادگیریتون چیه ؟ شاید از روزی که شروع کرده اید ، یک پروژه در ذهن خودتون داشته باشید؟

استفاده از مهارتهای خود در موارد دیگر ، صرفاً تمرینهای دوره ای ، درک شما رو از این موضوع عمیق تر می کند. همچنین می تونید از خودتون سؤالات بیشتری بپرسید ، پاسخ های جدید پیدا کنید و روش های جدید حل مشکلات را بیاموزید. هرچه می خواهید ایجاد کنید ، در اسرع وقت شروع کنید. این احساس خوب است که فاقد مهارت لازم برای اتمام اولین پروژه خود هستید. آنچه بیشتر از همه اهمیت دارد این است که شما برنامه ای دارید. با یک برنامه ریزی دقیق ، میدونید که چه مراحل دیگری برای اتمام پروژه لازم است.

باور کنید ، هنگامی که شما برای اولین بار شروع به یادگیری کد نویسی می کنید ، حتی رسیدن به یک قدم کوچک به هدف خود بسیار جذاب می شود!


8-متمرکز شوید:

هنگامی که شروع به یادگیری کد نویسی می کنید ، فقط با یک زبان برنامه نویسی شروع کنید و مدتی با آن بچسبانید.

قبل از کاوش در زبان های دیگر، اون زبان رو به خوبی یاد بگیرید. هنگامی که شما به یک زبان تسلط پیدا کنید ، انتخاب کردن زبان دیگر بسیار ساده تر می شود.

منظور من این نیست که نباید به اطراف نگاه کنید ، کاملاً برعکس. شما متوجه خواهید شد که نسبت به سایر زبان های برنامه نویسی نیز کنجکاو می شوید. این خیلی خوب و در واقع نشانه علاقه واقعی به یادگیری برنامه نویسی است.

به سادگی هر آنچه رو که می خواهید در آینده بیاموزید یادداشت کنید. نوشتن کارها،اونارو از سرتون خارج می کند و فضای شما رو آزاد می کند و بهتون امکان می دهد تا در حال حاضر روی آنچه می خواهید تمرکز کنید


9- اگر می توانید یک مربی را پیدا کنید:

شما وقتی از همه چیزهای جدیدی که یاد می گیرید هیجان زده می شوید ، می دونید ، اما ناگهان مطمئن نیستید که اونارو به درستی درک کرده اید؟

من این احساس را می دونم – و خلاص شدن از اون بسیار آسونه . سعی کنید کسی رو پیدا کنید که قبلاً جواب همان سؤالات رو پیدا کرده باشه. این شخص می تواند فردی باشد که شما از قبل می شناسید یا شخصی از یک گروه محلی ، در تماس با اونا دریغ نکنید و از اونا سؤال کنید که آیا اونا می تونند به شما کمک کنند یا خیر

از طرف دیگر ، می تونید در انجمن های مختلف بحث و گفتگو ، کمک و پشتیبانی پیدا کنید. بعداً ، پس از تجربه کردن ، به یاد بیاورید که با کمک به دیگران ، به جامعه بازگردید. به سادگی هر بار دیگر از میان انجمن مورد نظر خود مرور کنید و ببینید آیا می توانید به سوال شخص دیگری در آنجا پاسخ دهید.


10- مسیر یادگیری خود را دنبال کنید:

پیگیری یادگیری شما یکی از بهترین نکات برای یادگیری برنامه نویسی است که تاکنون خواهید شنید.

وقتی شروع به یادگیری نحوه کد نویسی می کنید ، اغلب دشوار هست که بگویید پیشرفت می کنید یا در واقع یاد می گیرید. پیگیری یادگیری شما بهتون توی تمرکز و انگیزه ماندن کمک می کند.

هر زمان که فاقد انگیزه یا انگیزه ای برای ادامه کار باشید ، به گذشته نگاه کنید تا جایی که قبلا آمده اید مفیدترین چیزی است که می توانید تصور کنید. دیدن اینکه موفق شده اید تمام آن مراحل را به سمت هدف خود انجام دهید ، چیزی است که شما را بر روی پایتان باز می گرداند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *